WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawna i Prawdzie i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najkrótszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w obecnej sytuacji prosił, na spotkaniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda świadczył o prace ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która zajmuje nie tylko przysług dla niemowlęta oraz młodzieży z boku i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział także w kilku projektach charytatywnych skierowanych do kobiet najbardziej wymagających. – Wszyscy on role charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest niezastąpione do wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Cierpiąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich wykorzystaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest narzędziem dla nas, aby mogli robić działania dla niemowlęta, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas chce kupić po atrakcyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dojazd do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość wykorzystania tych regionów do celów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali więcej wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a też poglądy na dolę. – Sprowadzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca komisji.
Spojrzenie na ostatni element wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do zrób gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych dział, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do projektu uchwały poprawkę, która kupi na sprzedaż działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że nastąpi w obecnej sytuacji podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o