NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

Prasóweczki

Następny raz kołobrzeska policja odnotowała usiłowania oszustw seniorów. – Niestety w drinku z faktów 73-letnia kobieta oddała przestępcom 21 tysięcy złotych przekonana, że pieniądze ułatwią jej córce.

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

 

Schemat działania sprawców stanowi daleko podobny. Dzwoniący oszust poleca oddać pieniądze „policjantowi” lub „kurierowi”, który się po nie zgłosi. Perfidni przestępcy znajdują swoje ofiary wśród osób starych, które wydają w obecny środek oszczędności całego życia. Połączenie jest wciąż przez telefon stacjonarny – opowiada asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji.

Przestępcy usiłują wyłudzić pieniądze na rozmaite rodzaje. Zwykle istnieje więc sprawa będąca „chronić” późniejszą ofiarę lub łzawa historia dotycząca któregoś z członków rodziny. Najczęściej zdarza się tak, że oszuści sami kończą rozmowę. Ważna jest świadomość starych i trwałe proszenie o problemie. Niestety we wspomnianym przykładzie do 73-letniej kołobrzeżanki zadzwoniła kobieta posługująca się za córkę z prośbą o pieniądze. 21 tysięcy zostało przekazane kurierowi. Niestety „córka” wykazała się oszustką.

– Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, ani nie przelewać pieniędzy na dane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jednym doświadczeniu w rodzinie prosimy zadzwonić i uznać taką wiedzę. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję – kwituje T. Kwaśnik.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments