Kierowca wypadł z drogi i dachował

Kołobrzeg KRONIKA POLICYJNA z Kołobrzegu z powiatu

Powracamy do potrzeby poważnego wypadku, do którego doszło w sobotę rano na drodze wojewódzkiej nr 162, niedaleko ruchu w perspektywę Drzonowa. BMW znacznie przekraczające prędkość nagrał policyjny rejestrator położony w radiowozie.

Kierowca wypadł z drogi i dachował

 

Warunki drogowe były duże. Jak słyszymy od policjantów, funkcjonariusz wybiera miejsce zatrzymania, które przede każdym wymaga być solidne.

Pierwsze takie, istniałoby obecnie w samej miejscowości Bogusławiec, gdzie kierowca został nagrany przekraczając dozwoloną prędkość. Tak uważał żyć więc przystanek autobusowy. Jednak pracowniki z daleka zauważyli, że ostatni był zastawiony, dlatego kierowca BMW odjechał. Kiedy pojazd, za którym biegli na śliskiej nawierzchni po raz drugi rozpędził się do niebezpiecznej prędkości nie mogli dłużej czekać. Dali znać sygnałami aby zwolnił. Tworzyli go wyprzedzić i doprowadzić do wygodnego miejsca zatrzymania na parkingu na końcu powiatu kołobrzeskiego, przy tzw. panderozie. Nie wiadomo czy kierowca nie zrozumiał i nie zobaczył zaproszenia do rozwiązania. Ze znaczną prędkością miał pokonywać zakręt, kiedy stracił panowanie nad pojazdem. Wtedy wypadł z jazdy po prostej wewnętrznej stronie, uderzył w drzewo i dachował.

W efekcie wypadku poważnie poszkodowany został 24-letni kierowca BMW. Jechał od Kołobrzegu do Trzebiatowa. Warunki drogowe ostatniego dnia były niesprzyjające. Kierowcy pamiętajcie, aby mieć na śliską nawierzchnię. Oblodzenie lub mokra jezdnia bywa szczególnie niebezpieczna przy małych temperaturach, zwłaszcza rano oraz po zmroku. Noga z gazu!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments