Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon opracowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można rozłożyć, aby otrzymać większą powierzchnię wyświetlacza, ze powodu na wielką stawkę oraz dostępność pozostają tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to pewne z bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest przecież składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak zapewnia Roberto Escobar, udało się to zdobyć dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do kraju spełniony tym szkoleniem, ale załóżmy, że naprawdę stanowi ono jedyne.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego planem nie jest jedynie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz także pokonanie Apple. Plan raczej trudny do przeprowadzenia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w znacznie zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ dokonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż stanowi on określać się wysoką trwałością i zapewniać wyższą wytrzymałość na załadowania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem wyposażenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8, i przetwarzaniem grafiki interesuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie znajduje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe jest i wzięcie z strony opinie o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w daniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które posiadają utrudnić weźmie się do szczegółowych danych. Nie stanowi on w 100% bezpieczny, ale że ma zapewniać wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, i pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest sprzedawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza seria jest niewielka do 100 tys. egzemplarzy. Ceny prezentują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest zatem naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments