Czy warto pić kawę w podróży?

Czy warto pić kawę w podróży?

Warto przeczytać

Sezon wakacyjny na dobre rozpoczął się już w naszym kraju. Dla większości z nas oznacza to wyjazdy. Coraz częściej decydujemy się na komfortową podróż własnym samochodem, szczególnie jeśli nasz wakacyjny kierunek nie znajduje się na drugim końcu Europy. Dla innej grupy osób, wakacje są jeszcze odległym marzeniem i muszą oni spędzić kilka lub kilkanaście dni więcej w pracy. Być może praca wymaga od nas długich, służbowych wyjazdów i delegacji?

Bez względu na to, podróże samochodem- szczególnie dla kierowców bywają niesamowicie męczące. Często muszą oni wygrywać walkę ze snem i walczyć z zanikającym skupieniem podczas prowadzenia pojazdu. Podróż samochodem jest niezwykle wymagającą, bowiem należy utrzymywać pełną trzeźwość umysłu, przez cały czas podróży, a także nie myśleć o dopadającym nas zmęczeniu. Jak więc poradzić sobie z tymi przeciwnościami podczas długiej i żmudnej podróży samochodem?

Kawa- jako sposób na pobudzenie

Okazuje się, że niezmiennie najlepszym przyjacielem każdego kierowcy jest kawa. Ten ciemny napój, ma prawdziwie zbawienne działanie o charakterze pobudzającym, dzięki zawartej w nim kofeinie. Jak wiadomo, podczas długich podróży samochodem, standardem dla kierowców jest kubek kawy- a coraz częściej kilka takich kubków. Zwykle zabierają oni jedną porcję z domu, jednak z doświadczenia wiadomo, że kawa w takim kubku, znika już w pierwszej godzinie podróży. Wobec tego, gdy kierowcy dalej walczą ze snem i dopadającym zmęczeniem, przywykli oni do zatrzymywania się na stacjach paliwowych lub innych przydrożnych barach, celem nabycia kolejnych porcji tego napoju. Okazuje się, że warto pić kawę w podróży, gdyż nie tylko skutecznie ugasi ona pragnienie, ale także dzięki kofeinie, skutecznie nas pobudzi i na jakiś czas zniweluje oznaki dopadającego nas zmęczenia. Dzięki niej o wiele łatwiej jest także zachować pełne skupienie, szczególnie podczas jazdy późną, nocną porą. Nie da się jednak ukryć, że podczas wielogodzinnej podróży, nie tylko musimy tankować nasze auto, co jest niemałym wydatkiem, ale także kupowanie kawy ze stacji benzynowej- gdzie ceny często są o wiele wyższe, może skutecznie nadwerężyć nasz budżet. Co więc zrobić jeśli skupienie podczas jazdy samochodem drastycznie spada, a my potrzebujemy kawy? Otóż jednym z lepszych rozwiązań jest wyposażenie się w przenośny i poręczny, samochodowy ekspres do kawy.

Kawa zawsze pod ręką, z samochodowym ekspresem

Pewnie nie jeden kierowca, na zakończenie podróży podsumował wydatki z nią związane. Obok paliwa i przekąsek, to właśnie nieustanne kupowanie kawy, generuje największe koszty. Wówczas pojawia się myśl, że za te wszystkie wypite kubki kawy, ze stacji benzynowych, moglibyśmy na spokojnie zakupić co najmniej trzy miesięczny zapas kawy do domu. Jest to stwierdzenie jak najbardziej realne. Dlaczego by więc nie zabrać zapasu kawy z domu? Okazuje się, że podczas podróży samochodem, najzwyczajniej w świecie nie mamy gdzie tego napoju przyrządzić. Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi więc ekspres do kawy do samochodu. Te niezwykle poręczne urządzenia, nie tylko nie zajmą nam wiele miejsca, ale także pozwolą na przygotowanie napoju z kofeiną, dokładnie w tym momencie, w którym niezbędne jest wsparcie podczas walki ze snem i zmęczeniem. Urządzenia takie działają na kapsułki, a to oznacza o wiele większe możliwości w przygotowaniu kawy.

Jest to urządzenie idealne, dla wszystkich tych, którzy potrzebują dodatkowego zastrzyku energii podczas męczących podróży samochodem. Te niewielkie urządzenia są niesamowicie wydajne i posiadają wbudowany już podgrzewacz do wody. Jak wiadomo, wodę możemy pobrać dosłownie z każdego miejsca, a dzięki wbudowanemu podgrzewaczowi nie ma najmniejszego znaczenia czy wlejemy do urządzenia wodę zimną, czy też gorącą. W przypadku kiedy wlejemy do ekspresu wodę zimną, musimy jedynie odczekać około 10 minut, po to by mogła osiągnąć ona odpowiednią temperaturę do przygotowania napoju z jednej z kapsułek. Co więcej ekspresy samochodowe do kawy posiadają samochodowy kabel, który może posłużyć nie tylko do ładowania baterii, ale także do zaparzenia kawy. Co więcej w przypadku pełnego naładowania baterii, możemy śmiało korzystać z tego ekspresu bezprzewodowo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments