5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Polecne i promocje Prasówki Promocja i Reklama

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacjach za rok 2018 wynika, że liczba sklepów sprzedających nasze produkty online wzrosła o 34% w porządku ostatnich 5 lat. Również na rynku pojawiają się nowe technologie, które zapewniają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy odpoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego bierzemy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na szybkim załatwieniu swoich potrzeb. Nie akceptujemy wyglądać w kolejkach. Zakupy przez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w określone pomieszczenie. Zamiast tego zakładamy stronę internetową a wszystko liczymy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy poznać do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż zupełnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka sekund, co w biznesach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w pewnym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w pewnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele swobód niż w galeriach handlowych. Możemy wejść na kartę każdego sklepu i szukać asortyment w pewnym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem zajmuje się odzież i obuwie. Na następnym miejscu wydobywają się środki i pielęgnacji. Że obecne żyć zaskoczeniem, jednak początek jest dostępny. Mowa tu o cenach, które często kłócą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i sztuki wideo. Dużo kobiet ma dodatkowo ze sklepów internetowych w kierunku zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych decyduje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, istnieje okazja porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych również będzie obecne możliwe, jednak w takiej formy musimy udać się co najmniej do kilku miejsc. Z organizacji mając z internetu, wystarczy wejść na jedną stronę, oraz każde potrzebne wiedze będą na wybranie ręki. Gdy toż możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najpopularniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na ludzką platformę. Następnym etapem będzie dobranie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w nowych sklepach wraz z ofertą cenową, która uwzględnia również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z oferty.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to inny powód, jaki w klas cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy proponują swoich użytkowników do czerpania z propozycje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w ofercie stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz mnóstwo innych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można nastąpić w budowie niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że stoją strony, które umieszczają w pewnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze bardzo czasu oraz pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają naszym klientom skorzystanie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej pań przyjmuje się na zastosowanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca mają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być prawdopodobnie są one mniej znane wśród polskich konsumentów, ale nie odbiegają z tamtych skutecznością i szybkością.

Na skutek wspomnijmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które zapewniają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich tylko po pewnym momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na części. Możemy zastosować również z planów świadczonych przez sklepy, jak również firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można i w współczesny rób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy nowy cel.

Artykuł został zaprojektowany przez profesjonalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments